Ovládání vytápění

Důležitou součástí inteligentní domácnosti by mělo být i chytré ovládání vytápění.

 

Termostat či integrované teplotní čidlo spolu s virtuálním termostatem (obr.č.1) ohlídá, zda je v místnosti vámi požadovaná teplota a radiátory či podlahové vytápění poběží jen po nezbytně nutnou dobu a s potřebným výkonem. Tento způsob regulace platí pro každou místnost a díky tomu neplatí věčné problémy se špatnou/chybnou regulací, kde některé místnosti jsou přetopené a v některých převládá zima. Centralizovaná kontrola a snadné nastavení jsou samozřejmostí a vy se tak vždy vracíte do prostředí s příjemnou teplotou. Systém dokáže také např. ráno rozehřát koupelnovou podlahu tak, aby při vašem probuzení příjemně hřála nebo snížit teplotu, pokud jsou otevřená okna. Potřebujete-li usušit ručníky, stačí zapnout funkci koupelnového topení (žebřík), které se samo po určité době vypne.


Obr.č.1 Virtuální termostat (zobrazení na dotykovém panelu, iPad, telefonu, TV atd.).
 

Topení lze ovládat také standardním způsobem, pomocí tlačítek:

Obr.č.2 Roomcontroller - Multifunkční tlačítkový ovladač včetně termostatu (možnost ovládání teploty, osvětlení, žaluzií, hudby a dalších zařízení - je možné libovolně zvolit). Díky němu minimalizujeme množství vypínačů a ovladačů na jednom místě.

V nabídce je několik barevných variant a designů.
Tlačítka popisujeme/gravírujeme (text, symbol) individuálně, dle požadavků.


    Obr.č.3 Systémový multifunkční termostat JUNG.
    Kromě teploty je možnost ovládat žaluzie/rolety, osvětlení atd..

    V nabídce je několik barevných variant a designů.
    Tlačítka popisujeme/gravírujeme (text, symbol) dle požadavků.
                                                                     


Obr.č.4-8 Roomcontrollery - Multifunkční designové dotykové termostaty. Kromě teploty je možnost ovládat osvětlení včetně stmívání a světelných scén, žaluzie, rolety, hudbu. Díky němu minimalizujeme množství vypínačů a ovladačů na jednom místě.

V nabídce je několik barevných variant.